
Installation PDF
Installation Instruction Sheet
| Replacement Filter | 21-203DK |
| Air Filter Color | Red |
| Air Filter Material | Non-woven Synthetic |
| Air Filter Outlet Shape | Round |
| Clamps Included | 3 |
| Clamp Material | Steel |
| Clamp Style | Regular |
| Couplers Included | 1 |
| Product Style | AEM Cold Air Intake System |
| Intake Pipe Color / Finish | Gunmetal Gray |
| Intake Pipe Material | Aluminum |
| CARB EO Number | D-670-15 |
| Street Legal In All US States | Yes |
| TUV Approved (Europe) | No |
| Weight | 7 lb (3.2 kg) |
| Product Box Height | 11.6 in (295 mm) |
| Product Box Length | 24.38 in (619 mm) |
| Product Box Width | 12.2 in (310 mm) |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime |
|
2009 Mazda MX-5 Miata 2.0L L4 Gas All Models Street Legal in All US States: Yes CARB EO Number: D-670-15 |
|
2008 Mazda MX-5 2.0L L4 Gas All Models Street Legal in All US States: Yes CARB EO Number: D-670-15 |
|
2008 Mazda MX-5 Miata 2.0L L4 Gas All Models Street Legal in All US States: Yes CARB EO Number: D-670-15 |
|
2007 Mazda MX-5 2.0L L4 Gas All Models Street Legal in All US States: Yes CARB EO Number: D-670-15 |
|
2007 Mazda MX-5 Miata 2.0L L4 Gas All Models Street Legal in All US States: Yes CARB EO Number: D-670-15 |
|
2006 Mazda MX-5 2.0L L4 Gas All Models Street Legal in All US States: Yes CARB EO Number: D-670-15 |
|
2006 Mazda MX-5 Miata 2.0L L4 Gas All Models Street Legal in All US States: Yes CARB EO Number: D-670-15 |