
Installation PDF
Installation Instruction Sheet
| Air Filter Shape | Panel |
| Air Filter Material | Non-woven Synthetic |
| Height | 1.5 in (38 mm) |
| Outside Length | 12.688 in (322 mm) |
| Outside Width | 5.063 in (129 mm) |
| Package Quantity | 1 |
| Package Contents | 1 Air Filter |
| Washable | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime |